Wyspy Zielonego Przylądka leżące na granicy światów to wyjątkowe miejsce, które łączy w sobie afrykańską egzotykę i europejskie standardy. Archipelag jest atrakcyjny ze względu na znakomitą pogodę i oblewające go ciepłe wody Atlantyku, ale również stabilną sytuację polityczną i wysoki wskaźnik bezpieczeństwa. Cabo Verde  to jednak o wiele więcej.

Na Sal, Boa Viście czy Maio można spacerować po niekończących się białych plażach, które kontrastują z turkusem Oceanu Atlantyckiego, na Santo Antão – zdobywać kolejne szczyty. Wszędzie spotyka się też przyjaznych Kabowerdeńczyków, którzy zarażają swoją pasją do tańca i muzyki. Niezwykła różnorodność archipelagu zachęciła mnie zresztą do odkrywania kolejnych wysp.

Dla mnie najbardziej magiczne miejsce stanowi  Sal – mój drugi dom, bo to właśnie na niej zakochałam się w Cabo Verde. Uwielbiam poranne spacery po plaży, kiedy promienie wschodzącego słońca delikatnie muskają mi twarz, a ja przyglądam się intensywnie niebieskiej barwie oceanu, z którego już o świcie wyciągane są sieci pełne ryb. Na pontão, małym molo, w Santa Marii od rana słychać wesołe głosy rybaków i targujących się z nimi kobiet. To właśnie tu odkryjemy, czym jest słynna morabeza, ta kabowerdeńska gościnność przejawiająca się w otwartości i radosnym usposobieniu mieszkańców archipelagu. Kabowerdeńczycy kochają muzykę, wyraża ona ich stan ducha, dlatego szczególnie cenię
sobie nocne życie Sal. Przy kieliszku wina z Fogo wsłuchuję się w dźwięki tęsknej morny. Kiedy noc zamienia się w dzień, z dyskotek nadal rozbrzmiewa wesoła funaná.

Wspomnienia z Sal na zawsze zostają w pamięci. Wśród nich znajdzie się kąpiel w basenie saliny położonej w kraterze wulkanu czy konna przejażdżka po złocistej plaży. To właśnie magia tej wyspy.

Zapraszamy na Wyspy Zielonego Przylądka!

  • organizacja wyjazdów grupowych
  • polskojęzyczny pilot/przewodnik po Wyspach
  • rezerwacje atrakcji na Wyspie Sal i innych