Wszyscy odwiedzający Lizbonę z pewnością mieli okazję zobaczyć jak niezwykłą stolicą jest to słoneczne miasto. Jednak kilka dni temu zarówno turyści jak i mieszkańcy zostali zaskoczeni czymś zupełnie nowym! Była to… największa na świecie skarpeta powieszona na moście 25 Kwietnia.

Akcja została zorganizowana przez SOUVENIRS THAT DON’T SUCK, czyli firmę w której możemy znaleźć ciekawe pamiątki z Portugalii, które ucieszą każdego! Asortyment obejmuje między innymi dobrej jakości skarpetki, które były inspiracją do wyprodukowania największej skarpety jaką, nie tylko Lizbona, ale cały świat widział. Pomysłodawcy postanowili połączyć dwa charakterystyczne obiekty Lizbony podczas prezentacji pomysłu. Ponad 50-metrowa skarpeta miała na sobie wzór znanego każdemu żółtego tramwaju. Zawisła ona na lizbońskim moście przypominający Golden Gate w San Francisco.

Podczas produkcji rozważano różne materiały, z jakich obiekt miałby być wykonany. Chciano wykorzystać kolejną ikonę kultury portugalskiej – korek, jednak ze względu na trudne do przewidzenia warunki pogodowe podczas prezentacji zrezygnowano z tego pomysłu. Także sama instalacja skarpety wymagała wielu przygotowań, głównie ze względu na jej wagę. Determinacja ekipy odpowiedzialnej za projekt doprowadziła ostatecznie do jego sukcesu i 14 grudnia można było podziwiać dodatkową atrakcję Lizbony i bicie rekordu na największą wyprodukowaną skarpetę świata!

Jeśli chcecie zakupić niezwykłe pamiątki w sklepie tej nowoczesnej i pomysłowej firmy, oraz cieszyć się nimi przez długi czas, zapraszamy na stronę:

https://souvenirsthatdontsuck.pt/world-record-lisbon-lisboa…

Specjalnie dla Was mamy kod zniżkowy‼️ -10% ‼️ na hasło „mojaportugalia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *