Zapraszam na Wyspy Zielonego Przylądka! 

Nazywam się  Aleksandra Wojdyla i jestem Polką mieszkającą na Wyspie Sal. Z ogromną przyjemnością udzielę informacji na temat dostępnych wycieczek w języku polskim oraz pomogę w ich rezerwacji.  Zapraszam również do odkrywania sekretów archipelagu w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika. Razem możemy zwiedzić złociste Wyspy Sal i Boavista, kolorowe Sao Vicente,skąd pochodzi bosonoga diva- Cesaria Evora,zielone i górzyste Santo Antao słynące z mocnego lokalnego alkoholu groug , Santiago wraz ze stolicą archipelagu Praia oraz Fogo, wciąż aktywny wulkan, u którego stóp odnajdziemy plantacje kawy i winnice. 

 

Wycieczki na Wyspie Sal:

 

 REJS JACHTEM  O ZACHODZIE SŁOŃCA 

Ciesz się zachodem słońca z kieliszkiem musującego wina i rozbrzmiewająca w tle muzyką. Niezapomniany rejs jachtem po wodach Atlantyku wzdłuż wybrżeża Wyspy Sal.  Mile spędzony czas z najbliższymi, który na zawsze pozostanie w Twojej pamięci. 

 

PÓŁDNIOWY REJS KATAMARANEM  

Ciesz się  widokiem na Wsypę Sal z perspektywy Oceanu. Wyruszymy z  Palmeira- głównego portu na wyspie, skąd udamy się na fascynujący rejs katamaranem. Zatrzymamy sią w zatoce Murdeira, aby podziwiać podwodny świat nurkując z rurką, czy relaksując się na tafli spokojnej wody . Podczas rejsu załoga zapewnia atrakcyjny program i ciekawe animacje. 

 

 PUSTYNNA PRZYGODA Z  BUGGIES LUB QUAD

Fascynująca przygoda off road pojazdami typu Buggie 4x 4 lub Quad.  Podczas wyprawy odwiedzimy Salinas de Santa Maria otoczone pięknymi wydmami, plaże Kite Beach i Serra Negra, skąd będziemy podziwiać widok na całą południową część wyspy. Podróżując miniemy także oazę Palha Verde i Ponta Preta, jedną z najpiękniejszych plaży Sal.

 

SAL: CAŁODNIOWA LUB PÓŁDNIOWA WYCIECZKA Z OBIADEM

 Pierwszy przystanek na trasie wycieczki to Zatoka Murdeira z możliwością sfotografowania jej naturalnego piękna. To tutaj podziwiać możemy sławne Monte Leão- Górę Lwa. Następnie udamy sie do Palemeira-  wioski rybackiej,która w ostatnich latach zamieniła się w portowe miasteczko. Podróżując dalej odwiedzimy Buracona z naturalnymi basenami i słynnym „Niebieskim Okiem”.

W programie również przejazd przez okolice  “Terra Boa” i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie “mirazu“. Następnie wizyta w mieście Espargos,  stolicy Wyspy Sal oraz chwile prawdziwej adrenaliny w Zatoce Rekinów. Podczas wycieczki czeka nas rownież  niezapomniana wizyta w Salinas Pedra  de Lume- w samym sercu krateru wulkanu, gdzie możemy odbyć kąpiel w wodzie 26 razy bardziej słonej niż woda Oceanu  i przeżyż chwile prawdziwego relaksu odpoczywając na tafli unoszącej nas wody.  

 

PRZEJAŻDŻKA KONNA PO PLAŻACH WYSPY SAL

Stęp, kłus czy galop w zależności od jeździeckiego doświadczenia po piaszczystej, złotej plaży kontrastującej z turkusem Oceanu. Urocza i niezapomniana przejażdżka z przewodnikiem po najpiękniejszych plażach Wyspy Sal. 

 

CABO VERDE FULL EXPERIENCE- PAKIET ATRAKCJI

Cabo Verde Full Experience to pakiet atrakcji, dzięki któremu można podziwiać Wyspę Sal z różnych perspektyw w nizszej cenie. Sal na lądzie podczas wycieczki dookoła Wypsy z off roadem, Sal na wodzie podczas nurkowania z rurką podziwiając podwodny świat oraz z końskiego grzbietu ciesząc się widokami na turkusowe wody oceanu. Koszt bez pakietu 80 Euro, koszt z pakietem CABO VERDE FULL EXPERIENCE 65 Euro.

 

……połowy ryb na tradycyjnej łodzi, nurkowanie, lekcje surfingu i kitesurfingu.

Na Sal czekają te i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do kontaktu z nami:

portugal.bohemiandreams@gmail.com lub pod numerem tel. ( Whatsapp)  00238 586 95 48