Oferujemy wyjazdy, grupowe, prywatne, pielgrzmkowe oraz firmowe do:  

 

Andaluzja

Południowa część Hiszpanii, ostatni region na Półwyspie Iberyjskim odbity z rąk maurów. Wspaniała mieszanka stylu mudejar, piękna, słoneczna pogoda oraz wyborne tapas! Andaluzja + Algarve wypoczynek lub zwiedzanie – możliwość połaczenia zwiedzanie południa Hiszpanii z wypoczynkiem w poludniowej Portugalii – regionie Algrave, które słynie z przepięknych, złocistych plaż lub połaczenie zwiedzania Andaluzji z regionem Algarve: Sagres, Lagos, Przylądek św. Wincentego, Rio Formosa, Faro i wiele innych.

 

Malaga –  jedno ze starszych miast Europy, miejsce narodzin Pablo Picasso oraz Antonio Banderasa, słynne z wina typu Malaga, monumentalnej twierdzy La Alcabaza, muzeum Pablo Picasso.

Granada – to miasto, które słynie przede wszystkim z pięknego kompleksu pałacowego wzniesionego w XIII wieku przez Nasrydów, arcydzieło sztuki arabskiej. Również w Granadzie znajduję się Katedra oraz Kaplice Królewskie w których pochowani zostali Królowie Katoliccy czyli Izabela I Katolicka oraz Ferdynand II Katolicki

Ronda -miasteczko położone pomiędzy wąwozami,kolebka corridy hiszpańskiej, to właśnie tutaj powstała pierwsza arena do walki z bykami. Wizyta w olejarni, aby poznać proces wytłaczania oliwy. 

Gibraltar – półwysep wchodzący w głąb cieśniny łączącej Morze Śródziemne z oceanem Atlantyckim, gdzie znajduje się brytyjskie terytorium zamorskie o powierzchni 6.55km kwadratowych. Południowo – wschodnią część półwyspu zajmuje Skała Gibraltarska oraz pomnik gen.Sikorskiego. Na Skale znajduje się również jaskinia św. Michała oraz popularne małpy, żyjące na wolności.

Kadyks – najstarsze miasto Hiszpanii leży nad Atlantykiem. W kościele Oratorio de San Felipe obradowały Kortezy, które uchwaliły pierwszą, liberalną konstytucję. W mieście znajduje się również Katedra- największy obiekt sakralny w mieście, a w niej muzeum z monstrancjami oraz grób kompozytora Manuella de Fali. Do katedry przylega wieża ze szczytu której można podziwiać panoramę miasta.

Jerez de la Frontera – miasto nieopodal Kadyksu, które słynie przede wszystkim z hodowli koni oraz produkcji wina cherry – wizyta w winiarni, aby zapoznać się z procesem produkcji tego wina. Znajduje się tutaj również tor Formuły 1 na którym kierowcy często testują swoje bolidy. 

Sewilla – ponad 700- tysięczne miasto położone nad rzeką Gwaldakiwir posiada przepiękną starówkę wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  W 1505 roku założono w mieście uniwersytet, w wieku XVII. Sewilla przeżywała złoty wiek sztuki, a 1992 była organizatorem EXPO. W mieście znajduje się również największa, gotycka katedra świata, a w niej grobowiec Krzysztofa Kolumba oraz Królewski Alcazar- zespół pałacowy o architekturze arabskiej z ogrodami – znany fanom serii “Gra o tron”. Symbolem miasta jest jednak Giralda – dawny minaret przebudowany na dzwonnicę. Półkolisty Plac Hiszpański otoczony kanałami  został wybudowany z okazji wystawy iberoamerykańskiej, której organizatorem była Sewilla w 1929 roku. 

Jaskinie wzdłuż wybrzeża Algrave, które obserwować można z łodzi. Najsławniejsza z nich, często nazywana “cudem natury” to lej krasowy nazwany Grotą Benagli – najprawdopodobniej od nazwiska jej odkrywcy. 

Lagos – jedno z większych miast południowej Portugalii, stolica regionu Algarve z zamkiem, 16-wiecznym kościołem św. Antoniego, rynek, a przy nim muzeum niewolnictwa, gdzie od 1444 roku odbywał się handel niewolnikami z Afryki. W pobliżu Lagos znajdują się również plaże uznane za najładniejsze w całej Portugalii z unikalnymi formacjami skalnymi takimi jak Ponta da Piedade.

Przylądek św. Wincentego – najbardziej na południowy – zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego. Przylądek ten do Średniowiecza błędnie uznawany był za koniec świata. Do dziś stoi tutaj czerwona latarnia wskazująca drogę statkom.

 

Madera

Ogrody Porugalii Kontynentalnej – wyspa należąca do archipelagu Madera znana jest ze swojej oszałamiającej zieleni, pięknych lewad oraz najwyższych szczytów w całej Portugalii. Idealna na aktywny wypoczynek na święzym powietrzu.
Portugalia kontynentalna + Madera – możliwość połaczenia wyjazdu do Portugalii kontynentalnej i na Maderę.
 

Funchal – stolica Madery z urokliwym Starym Miastem na którym odnaleźć możemy polskie akcenty – pomnik Jana Pawła II oraz popiersie Józefa Piłsudskiego, katedrę, kościół jezuitów, kolorową ulicę Santa Maria oraz Targ Rolników na którym sprzedaje się pachnące kwiaty, soczyste owoce jaki i świeże ryby.

Eira do Serrado, które wznosi się nad ukrytą wśród wysokich gór wioską Curral das Freiras słynącej z likierów kasztanowych.

 Zachodnie Wybrzeże: Cabo Girão – Encumeada – Porto Moniz – Madalena do Mar – Camara de Lobos

Tajemniczy Wschód: Pico Arieiro – Ribeiro Frio – Santana – Faial – Półwysep Świętego Wawrzyńca – 1 z pieszych szlaków do wyboru: Vereda dos Balções, Vereda Pico Ruivo lub Levada Referta

 

Wyspy Zielonego Przylądka

Archipelag rozrzucony na środku Atlantyku, na skrzyżowaniu świata, łączacy w sobie afrykańską egzotykę i europejskie standardy. Jeden kraj, dziesięć kierunków podróży.

Sal, Boavista i Maio to trzy wyspy płaskie, suche, pełne wydm i złocistych plaż oblewanych turkusowymi wodami atlantyku.  Najwyzsze wzniesienie Boavista ma tylko 390 metrow!

Fogo, Santiago, Santo Antao, Sao Vicente, Brava Reszta gorzysta i zielona: i to górzyste i zielone Wyspy, gdzie uprawia sie banany( jeden z najważniejszych towarów eksportowych), trzcine cukrowa, z której powstaje wyśmienity, ale niezwykle mocny lokalny alkohol- groug, ale też pali się kawe i tworzy wina na Fogo pod stopami najwiekszego na wyspach wulkanu o wysokosci 2829 m.