Nieodłącznym elementem wizyty w Portugalii jest spróbowanie pysznej kawy oraz niezwykłych Pasteis de Nata, czyli ciasteczek z kremem. Ich historia wywodzi się z Lizbońskiego Klasztoru Hieronimitów znajdującego się w dzielnicy Belem. Chyba każdy poznał niezapomniany smak tych wyrobów?

Obecnie Pasteis de Nata są jednym z symboli Portugalii, możemy znaleźć je tutaj na każdym kroku, idąc na poranną kawę czy też robiąc zakupy w markecie. Niektóre sklepy oferują nawet mrożone wyroby. Oczywiście najlepsze są te świeżo wypiekane w Pastelariach.

Co jednak jeśli w ciągu dnia nie mieliśmy czasu zatrzymać się w żadnej kawiarni, lub po prostu podczas wieczornego spaceru nabierzemy ochotę na kolejne ciasteczko? Przecież podobno nie da się zjeść tylko jednego!

Z pomocą przychodzi nam niebywałe miejsce w Lizbonie jakim jest nocna piekarnia Padaria Praça Do Chile. Otwarta jest ona codziennie od 18:30 do… 6:30 rano! Można znaleźć tam wiele pysznych wypieków, nie tylko wspomniane Pastel de Nata. Znajduje się ona przy alei Almirante Reis 140, pomiędzy stacjami zielonej linii metra Anjos oraz Alameda.

Żeby do niej dotrzeć należy wejść przez wąskie drzwi i zejść po schodach do okienka w ścianie. Z tego powodu wiele osób nazywa to miejsce „podziemną piekarnią”. Co sądzicie? Brzmi ciekawie? 💚❤️

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *