Projekt BD4theWorld narodził się wiele lat temu, ale realnych kształtów nabrał podczas wizyty na Wyspie Sal w Republice Zielonego Przylądka.

To właśnie tam podczas jednej z wycieczek objazdowych w celu lepszego poznania Wyspy, trafiłam do Associação Ufctb- miejsca, które pomaga dzieciom z Terra Boa, czyli ubogiej dzielnicy miasta Espargos, tak innego od luksusowego resortu Santa Maria pełnego 5 gwiazdkowych hoteli.

Stojąc wśród roześmianych dzieci, które nie mając wiele, zachowują pogodę ducha przypomniałam sobie, że to właśnie od Cabo Verde zaczęła się moja fascynacja Czarnym Lądem.

Już w wieku 17 lat wspomagałam AKM- Akademickie Koło Misjologiczne- opowiadając innym o Wyspach Zielonego Przylądka- kulturze, ale i problemach z jakimi zmagają się mieszkańcy wyspy.

Nagle zdałam sobie sprawę, że po tylu latach jestem dokładnie w miejscu, które znałam tylko z opowieści, miejscu, w którym zawsze chciałam być. Poczułam się jak w domu. Już wtedy wiedziałam, że na pewno tutaj wrócę.

 

Wróciłam…..

Associação Ufctb,Vania Lizani i wszystkie dzieci stały się moją nową rodziną. Chwile tam spędzone na zawsze pozostaną w moim sercu. Dzieci z Terra Boa zmieniły moje życie na lepsze, a teraz ja chce zmienić ich….

 

 

Projekt BD4theWorld ma na celu wspierać lokalnych mieszkańców Cabo Verde oraz innych miejsc na świecie, gdzie masowa turystyka przysłania prawdziwe realia codziennego życia.

Projekt jest połączeniem mojej pasji do podróżowania oraz zamiłowania do odpowiedzialnej turystyki.
Pracując w branży turystycznej mam przyjemność spotykania wielu ludzi dobrej woli, którzy chętnie włączą się w pomoc lokalnym mieszkańcom, a w szczególności dzieciom z Terra Boa.

Zapraszam wszystkich chętnych do dzielenia się materiałami szkolnymi, zbędnymi ubraniami, zabawkami, grami edukacyjnymi etc., które następnie osobiście zostaną podarowane Associação Ufctb oraz innym potrzebującym.

Razem możemy więcej !

https://www.facebook.com/BD4theWorld/